MHP’den CHP’ye geçen belediyede büyük değişikliğe imza atıldı! Fiyatı 1 TL’ye düştü

Seçim sürecinde halk röportajları çok konuşulan illerinden biri olan Manisa’da yaşanan ‘su’ polemiği ise uzun süre gündemdeki yerini korumuştu.

Eski Başkan MHP’li Cengiz Ergün, seçim sürecinde CHP’nin adayı Ferdi Zeyrek’in vaadiyle alay etmişti. Ergün, “2 ton su 1 TL diyor. Yapamazsın Ferdi Bey, yapamazsın. Atma Ferdi din kardeşiyiz.” ifadelerini kullanmıştı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ferdi Zeyrek, resmi sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla, ilk iki ton suyun 1 TL olduğunu ve sonraki kademelerde yüzde 30 indirim uygulanacağını duyurdu.

CEMEVLERİYLE İLGİLİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Cemevleri resmi olarak ibadethane statüsünde olmadığı için, bu yerlerde su kullanım bedeli alınıyordu. 31 Mart yerel seçimlerinde Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ferdi Zeyrek sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklamasını da paylaştı.

Zeyrek açıklamasında, Alevi vatandaşların ibadethanesi olan cemevlerinden, camilerden ve mezarlıklardan alınmadığı gibi su kullanım bedelinin alınmayacağını, Manisa’da hiçbir ayrım yapmadan tüm vatandaşlara eşit hizmet verme anlayışıyla tüm yurttaşların yanında olduklarını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir