Lösemili Çocukların 23 Nisan Coşkusu

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (LÖSEV) kayıtlı lösemi ve kanser ile mücadele eden çocuklar, ülke genelinde düzenlenen ’23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’ coşkusunu birlikte yaşadı. Mustafa Kemal Atatürk tarafından kendilerine armağan edilen bayramı yaşamanın sevinciyle çocuklar; oyunlar, danslar ve çizgi film gösterimi ile doyasıya eğlendi.

Çocuklar, Ankara’da LSV Eğitim Kurumları başta olmak üzere ofislerinin olduğu illerde 23 Nisan kutlamaları kapsamında ile bir araya geldi. Minik kahramanlar, dans gösterileri ve oyunlarla bayram yaşamanın tadını çıkarırken, aileleri de bir arada vakit geçirdi.

Günün anlam ve önemi ile ilgili açılış konuşmasının ardından LSV Eğitim Kurumları öğrencileri Kafkas Dans gösterisi gerçekleştirdi. Eski bayramların coşkusunun yaşandığı etkinlikte, çocukların umut, sevgi, iyilik dolu dilekleri izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı. Resim atölyeleri, müzik dinletileri gibi faaliyetlerle yüzlerce çocuk aynı ortamda keyifli vakit geçirme imkanı bulurken, oyunlar, yarışmalar, hediyeler, ve çizgi film gösterimi ile çocuklar ve aileleri unutamayacakları bir 23 Nisan yaşadı.

“TEK DİLEĞİMİZ TÜM ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SAĞLIKLA KUTLAYACAĞIMIZ BAYRAMLAR”

LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, konuya ilişkin bugün yaptığı yazılı açıklamada, “Biz, LÖSEV olarak çok büyük bir aileyiz. 25 yıldır maddi desteklerin yanında manevi olarak lösemi ve kanser ile mücadele eden hastalarımızın yanındayız. Bugün hep birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarken tek dileğimiz, tüm çocuklarımızın sağlıkla kutlayacağı bayramlar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir